רוצה להישאר מעודכנת?

פוסטים אהובים

לפוסטים נוספים

Big Plans- פרינטבלס לחיים פרודוקטיביים ויצירתיים

הרבה זמן רציתי לשתף אתכן בפרוייקט הזה, אבל חיכיתי להזדמנות המתאימה להוציא אותו החוצה אל העולם, והיום הראשון של חודש חדש (ועוד חודש יום הולדת!) מרגיש כמו ההזדמנות המושלמת לשתף אתכן בפרוייקט המלהיב הזה, שהכניס הרבה אנרגיה, ביטחון ותחושת הישגיות לחיי.

אז מהו הפרוייקט הסודי, שאני כה נלהבת לשתף אתכן היום? מדובר בפלנר (Life Planner), קובץ גרפי שתכננתי ועיצבתי. הפלנר נוצר מתוך צורך אישי שלי בסדר וארגון התחומים השונים בחיי. תמיד הייתי מסודרת ומאורגנת, אך לאחרונה הרגשתי שאני זקוקה למקום אחד מרוכז, בו אוכל לאגד את כל המחברות, הפנקסים והיומנים, שבהם אני משתמשת באופן קבוע כדי לארגן ולסדר את חיי. 

חיפשתי פלנר כזה ברשת וכשלא מצאתי את מה שחיפשתי, החלטתי ליצור אחד כזה בעצמי ובעברית.

הפלנר שלפניכן הוא בראש ובראשונה הפלנר האישי שלי, וככזה, הוא נוגע בתחומים אשר מעניינים אותי בחיי. על-כן, תוכלו למצוא בו התייחסויות ספציפיות  ליצירה, כתיבה ותיעוד- מכיוון שאלו הם התחומים שהכי מרגשים אותי, ולצדם, תוכלו למצוא התייחסויות גם לתחומים אחרים, כמו ארגון מטלות הבית, ארגון סדר יום, בניית תכנית חיסכון וכו'. אני חושבת, שמה שנפלא בפלנר הזה ושעושה אותו ייחודי, הוא שיש בו קצת מכל דבר ועל-כן, הוא מגוון והכתיבה בו מעניינת- בדיוק כמו שאני מנסה להיות מגוונת כאן בבלוג ולכתוב על נושאים שונים, שיש לי תשוקה אליהם.

הפלנר מכיל 35 עמודים צבעוניים ומעוצבים, אשר תוכננו בקפידה, כך שיציגו בצורה פשוטה וברורה את הנושאים השונים בו. הפלנר מחולק לארבעה חלקים- תכנון יומי, תכנון שבועי, תכנון חודשי ותכנון שנתי. כל חלק הוא אינדיווידואלי ויכול להתקיים כשלעצמו, ללא תלות בחלקים האחרים. כך גם מאורגנים העמודים עצמם- כל עמוד ניתן להדפסה באופן פרטני, ללא תלות בדף הקודם או בדף שבא אחריו. כך, למשל, אם אינכן בלוגריות (או שתחום זה אינו מעניין אתכן), אתן לא חייבות להדפיס את העמודים הרלוונטים לתכנון פוסטים או מעקב אחרי סטטיסטיקות; במקרה כזה, כל שעליכן לעשות הוא לבחור את העמודים שכן מעניינים אתכן ואותם להדפיס. ועם זאת, אחרי חודשיים של שימוש בפלנר, חשוב לי לציין, שאני מרגישה שהוא עובד מצוין כשמשתמשים בו במלואו. הפלנר המלא מסייע לי בבניית לוח-זמנים קוהרנטי ונרחב, כזה שמתייחס הן למטלות היומיומיות והן לפרוייקטים המורכבים שיש לי, שאורכים שבועות, חודשים ואפילו שנה שלמה.

אני מאוד שמחה ונרגשת לשתף אתכן היום בפלנר שהכנתי לעצמי, מכיוון שאני באמת מאמינה, שהוא יכול לעזור לכן כפי שהוא עוזר לי. בחודשיים שעברו מאז תחילת השנה (ינואר 2016), הוא הכניס אל חיי הרבה אנרגיה מחודשת, אופטימיות ותחושת ביטחון, לצד משמעת, עקביות ותחושת הישגיות מאין-כמותה. רמות הלחץ שלי ירדו פלאים, אני יכולה להנות מדברים קטנים תוך כדי התרחשות (ולא בדיעבד, כפי שהייתי נוהגת בעבר); אני מסוגלת להיות נוכחת בהווה מבלי להיות כה מודאגת מהעתיד, מה שמוביל אותי להיות קשובה יותר לבני ולבן-זוגי, אך חשוב יותר- להיות קשובה לעצמי, לצרכים ולרצונות שלי ולמצוא להם זמן ומקום. נשמע יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי? אולי, אבל זה בהחלט אפשרי. הפלנר הזה הוא רק דפים, מה שתהפכו אותו להיות עבורכן תלוי אך ורק בכן.

למי הפלנר הזה לא מתאים? קודם כל, לנשים שלא אוהבות רשימות. אם אתן לא נהנות מפעולת הכתיבה, לא אוהבות להסתובב עם מחברת ועט בתיק ו- To Do Lists עושים לכן פריחה, הפלנר הזה לא בשבילכם.

למי הפלנר הזה מתאים? לנשים שאוהבות סדר וארגון ונעזרות ברשימות (בין אם הן נמצאות בפנקס או בפלאפון) כדי לסיים מטלות. אם אתן חייבות לכתוב הכל (כמוני) כדי שהראש יהיה נקי ממחשבות- הפלנר הזה הוא בדיוק מה שחיכיתן לו!

הפלנר מחולק, כאמור, לארבעה חלקים (יומי, שבועי, חודשי, שנתי) וכל חלק מעוצב בצבע אחר, מה שמקל מאוד על פעולת הדפדוף, כשאתן מחפשות חלק מסוים ולא רוצות לבזבז זמן על איתורו.

התכנון היומי צבוע בורוד; הוא מכיל דף קאבר (שניתן להדביקו לחוצץ או אפילו ליצור אחד משלכן- אם תצטרכו הדרכה איך להכין, כתבו לי ואשמח להכין לכן במיוחד). בנוסף לקאבר, התכנון היומי מכיל ארבעה עמודים לכל יום, אותם אני ממליצה להדפיס לפחות ל- 10 ימים מראש. אין צורך להיסחב עם כל הדפים איתכן- לי יש מגירה בחדר העבודה עם דפים מודפסים, ובכל יום \ שבוע \ חודש אני מחליפה את הדפים (שכבר שומשו) בדפים חדשים.  

התכנון השבועי צבוע בצהוב; הוא מכיל דף קאבר ו- 9 עמודים לכל שבוע. אני ממליצה להצטייד ב-10 שבועות מראש.

התכנון החודשי צבוע בירוק; הוא מכיל דף קאבר ו- 7 עמודים לכל חודש. אני ממליצה להצטייד בחודשיים מראש.

התכנון השנתי צבוע בכחול; הוא מכיל דף קאבר ו- 7 עמודים לכל שנה. לא צריך להצטייד ביותר משנה אחת מראש.

בנוסף,  הוא מכיל עמוד שער קדמי ועמוד שער אחורי, עמוד הקדמה ועמוד קרדיטים.

כל שעליכן לעשות הוא להוריד את הקובץ, להדפיס אותו במדפסת הביתית, לחורר את הדפים עם מחורר רגיל ולתייק בקלסר. לחילופין, אתן יכולות להכניס את דפי הפלנר לתוך תיקיית מסמכים או לכרוך אותם, אם זה נוח לכן יותר. אישית, אני ממליצה להדפיס את הפלנר בדפי A4 ולא ב- A5, מכיוון שב- A5 (שגודלו הוא מחצית מגודל A4 הסטנדרטי), הטקסט יהיה קטן מכדי להיקרא ויהיה לכן קשה לכתוב בתוכו.

כמה טיפים קטנים להתחלה:

1. לו"ז- התחילו את היום, השבוע, החודש והשנה עם הפלנר. את התכנון היומי אני מתכננת בשש בבוקר, לפני שהבית מתעורר. את התכנון השבועי אני מתכננת בימי שבת בערב או ביום ראשון בבוקר ואת התכנון החודשי אני מתכננת ביום הראשון לכל חודש (היום!). את התכנון השנתי אני עורכת ביום האחרון לשנה.

 

2. אל תתפתו למלא את כל הפלנר על ההתחלה- לוקח זמן להתרגל למשהו חדש ובוודאי למשהו שדורש מעקב והתמדה. התחילו עם החלקים שהכי קלים לכן ובכל יום הוסיפו עוד חלק, עד שתגיעו למצב שאתן ממלאות את כל הדפים בקלות. לא מאמינות שזה אפשרי? תנו לעצמכן צ'אנס. 

 

3. התמדה- כדי שהפלנר יהיה שימושי עבורכן ומועיל לכן, עליכן להתמיד בכתיבה בו, להיעזר בו במהלך היום ולעדכן אותו כאשר אתן מסיימות משימה כלשהי, קטנה כגדולה. אם תעשו כך, אין לי ספק שבמהרה, הוא יהפוך להרגל כיפי ולכח מניע בחייכן ו- 2016 תהיה עבורכן שנה פרודוקטיבית ויצירתית מאין כמותה. 

 

אתן מוזמנות לשתף אותי בתהליך, לכתוב לי למייל הפרטי או להגיב לי פה בבלוג. אשמח לתת לכן טיפים ולעזור בכל דרך בה אוכל :) לטיפים נוספים על ניהול רשימות, לחצו כאן. לפוסטים נוספים בנושא פרודוקטיביות, לחצו כאן.

 

לפני שאני מסיימת, חשוב לי להבהיר, שקובץ זה הוא קובץ להדפסה בלבד ונועד לשימושכן האישי בלבד. על-כן, אין להעביר, לערוך, להעתיק או למכור קבצים אלו ללא אישור מפורש ממני בכתב ובתשלום. כל הגרפיקות בקובץ זה (כולל הפונטים המופיעים בפלנר) הן מקוריות שלי או שנקנו על-ידי מכספי האישי. תכנון הפלנר הוא מקורי ואין להעתיקו.

 

להורדת הפלנר, הירשמו כמנויות לבלוג, ע"י הכנסת האי-מייל האישי שלכן אל התיבה המופיעה בחלקו השמאלי העליון של כל פוסט בבלוג (כולל פוסט זה). לא לשכוח לציין שם מלא בבקשה (פניות ללא שם לא יתקבלו.) למנויי הבלוג, לחצו כאן להורדת הפלנר. 

 

באהבה ובהצלחה!

שלכן, 

רעות

 

 

 

 

 

 

Please reload

כל התמונות, האיורים, הטקסטים והעיצובים שייכים לרעות דומיניץ ואין לעשות בהם כל שימוש. עיצוב האתר: רעות דומיניץ. כל הזכויות שמורות 2020.