Search
  • רעות דומיניץ

סיור מהיר בחדר היצירה שלי


כבר הרבה זמן, שאני מבטיחה לכם לעשות סיור בחדר היצירה שלי ולא מגיעה לזה. רצון יש, כמובן, אבל איכשהו לא הצלחתי למצוא זמן וחשק לקחת מצלמה ופשוט לצלם. וכך, חודש עבר ועוד חודש והרעיון לכתוב פוסט על המקום האהוב עליי בעולם הלך ונדחק הצידה, לטובת פוסטים מעניינים יותר.

עד היום. קמתי הבוקר בהרגשה של- "רעות, למה את מסתבכת עם זה כל כך?" ובאותו הרגע החלטתי, להפוך את הפוסט הזה לסדרה של פוסטים קצרים וקלילים, אודות חדר היצירה שלי והאופן שבו הוא מעוצב ומתוכנן. בכל פוסט בסדרה, אכתוב על פינה אחרת בחדר שלי, אשתף אתכם במקומות האחסון שיצרתי, בטיפים לארגון מוצרי יצירה ועוד. אז מבלי להוסיף עוד, מתחילים. מקווה שתהנו!

כשנכנסים לחדר, רואים מימין ארון גדול, ששימש עד לא מזמן כספרייה הביתית. את הספרים ששכנו בו, החלטתי להעביר לפינה ייעודית בחדר השינה שלנו, שם אנחנו בדרך כלל קוראים (לרוב לפני השינה). אמנם הארון הזה נקנה במיוחד בשביל להכיל ספרים, אך עם השנים הבנו, שזה לא פונקציונלי עבורנו ושעדיף שספרים יהיו בהישג יד מאשר שינוחו להם על המדף ויעלו אבק.

בספרייה, אני מאחסנת המון חומרי יצירה, שאינם בשימוש יומיומי (אלו מונחים על השולחן ועל כך בהמשך). חומרי היצירה שבארון, איפוא, אמנם לא בשימוש קבוע, אך הם אינם מתאימים למגירות (בין אם בגלל הגודל שלהם או בגלל צורך בנגישות).

בין חומרי היצירה, ניתן למצוא את כל חוטי הצמר שברשותי (מחולקים לפי צבעים), קופסאות רבות, בהן אני מאכסנת חותמות עץ, חותמות אקריליות, דיו בצבעים שונים (ומסוגים שונים), חומרי אריזה שונים, קישוטונים, פרחים מנייר ומבד ואביזרי קישוט שונים (חוטי פשתן, סרטים וכו'). בארון אני גם מאחסנת את הספוגים להנחת דיו, אותם ארגנתי בקופסה מחולקת (ספוג נפרד לכל צבע דיו); אבקות אמבוסינג (מאורגנות בקופסאות שקופות לפי צבעים ולכל אבקה כפית משלה), חומרים לכריכת ספירלה, חומרים ליצירת פויל ביתי, סכינים שאינם בשימוש יומיומי, בלוקים אקריליים בגדלים שונים, דבקים, עטים, טושים, נייר קרפ והמון המון דפים- דפי קארדסטוק, דפים מטאליים, דפים מדוגמים קטנים ועוד. בארון אני גם מאחסנת את רוב ניירות העבודה שלי- בעיקר ניירות לצבעי מים וכן ניירות איטלקיים מטקסטורה יפה, שאני אוהבת מאוד (ורוכשת עוד ועוד בכל הזדמנות). באחד המדפים החיצוניים, אני מאחסנת גם בדים וחישוקים לרקמה ובד יוטה, שאני אוהבת להכין ממנו תיקים.

עוד אני מאחסנת בארון את מכשיר הקטלבאג שלי, תבניות חיתוך ותבניות הבלטה שמתאימות לו, שתי מכונות חיתוך שקניתי לפני כמה שנים (שהעלו אבק על השולחן ותפסו המון מקום, עד שהחלטתי להעביר אותן לארון ושם הן שוכנות מאז); וגם כוננים ניידים לשמירת כל הקבצים הדיגיטליים שלי, מחברות יפות (שרכשתי מכל העולם), דקורציה מזכוכית וספרי אמנות ויצירה, כאלה שנעים לי לעצור מדי פעם ולעלעל בהם בהנאה.

לצד הארון, אני מאחסנת מסגרות, שקיות נייר למתנות, ניירות עטיפה (קרפט, אפור וורוד), ענפים שאספתי ממקומות שונים בארץ (בהם אני משתמשת לתליית קישוטי הקיר שאני מכינה), עוד ניירות בגדלים לא שגרתיים (גליונות) ושתי מכונות תפירה, שקיבלתי במתנה.

חדר היצירה שלי אמנם לא ענק, אבל הוא מאחסן המון- כמות שתספיק לחנות יצירה אחת (לפחות)! אני עובדת בו כבר שלוש שנים (מאז שעברנו) ומשנה את עיצובו אחת לשבוע, לעתים אפילו יותר. איתי תמיד צוחק, שהוא אף פעם לא יודע איך החדר ייראה כשהוא נכנס אליו, כי אני משנה אותו כל הזמן. הנה, צילמתי את התמונות הללו השבוע והיום כבר שיניתי את העיצוב כמעט לחלוטין. אני חושבת שהסיבה לשינויים התכופים בחדר נובעת קודם כל מנחיצות- אני עובדת בחדר הזה בכל יום, לעתים רבות למשך שעות ארוכות; אם החדר לא יתאים את עצמו לצרכיי, לא אהנה לעבוד בו וסביר להניח, שלא אעבוד בו טוב.

עם השנים, ניסיתי שיטות שונות לאחסון. מכיוון שיש בחדר ארון גדול ו-5 שידות עם מגירות, חשבתי שהדרך הכי נכונה עבורי היא לאחסן בתוך המגירות את כל החומרים ולהשאיר את שולחנות העבודה שלי ריקים. למשך תקופה לא-קצרה, ניסיתי לעבוד בשיטה הזו והיא פשוט לא עבדה טוב עבורי. גיליתי, שאני לא יכולה לעבוד בשולחן ריק; שהמראה של שולחן בלי כלום עליו (או עם ממש מעט) לא מעניק לי שום השראה ליצור. אני מאוד אוהבת את המראה המינימליסטי ומנסה ליישם אותו במקומות שונים בבית, אבל בחדר היצירה, זה פשוט לא עובד. אני צריכה קצת בלאגן, אולי 'בלאגן-מאורגן' הייתי אומרת, כדי ליצור.

וכך, ככל שהזמן עבר, נוספו לשולחנות פרחים יבשים, ספרים ישנים, פסלונים קטנים, אבנים שאספתי מטיולים שונים בארץ, סלסלאות מסוגים שונים (לאחסון כלי העבודה שנמצאים בשימוש שוטף), דפים, צלחות קרמיקה וקערות פורצלן (שמשמשות אותי קבוע בעבודה עם צבעי המים והגואש שלי), צנצנות שקופות בגדלים שונים לאחסון מים, לוחות שנה שרכשתי באיטליה בהזדמנויות שונות, סרגלים בגדלים שונים, מתקן לאחסון תכשיטים, שהפך למתקן לאחסון וואשי טייפ, קעריות קטנות לאחסון קישוטי עץ ותגיות שהכנתי, מתקנים מסתובבים (אחד ממתכת ואחד מעץ) לאחסון חומרי יצירה שונים, מתקן מעץ לאחסון צבעי גואש מקצועיים (שבכלל מיועד לאחסון עניבות, אבל מי הולך עם עניבות בחום הזה?), סלסילות-רשת לאחסון חומרי סריגה ורקמה עבור הפרוייקטים, שעליהם אני עובדת באותו הרגע ועוד.

בחדר היצירה שלי שלושה שולחנות- שני שולחנות ארוכים ושולחן אחד וינטג', שעובר איתנו מדירה לדירה כבר שנים. את השולחנות הארוכים רכשתי מאיקיאה והם למעשה פלטות מטבח, אשר אותן הנחתי על שידות אלכס קטנות. השולחן שפונה לחלון הוא השולחן המואר ביותר בחדר ועליו אני עובדת כשאני מכינה מגזרות נייר, עבודות רקמה ואיורים בצבעי מים- עבודות שמצריכות הקפדה על דיוק וסימטריות. השולחן השני, הארוך ביותר, משמש אותי להכנת אלבומים וכן לאריזה. השולחן השלישי, שצמוד לדלת הכניסה, הוא שולחן המחשב, בו אני מאיירת ומעצבת מוצרים חדשים, עורכת תמונות וכותבת.

הפינה האהובה עליי בחדר היא, ללא ספק, הקיר עם המדפים הצרים- עליהם אני מניחה ציורים, ספרים, חומרי יצירה אהובים וקישוטים מתחלפים. אני אוהבת לשנות את הקישוטים השונים מתקופה לתקופה והם מייצגים, במידה רבה, את התקופה שבה אני נמצאת בחיים שלי והדברים שמעניקים לי השראה. כרגע מונחים על המדפים אביזרים בצבעי פסטל, קישוטים עם קשר ליַלְדוּת ולטבע, פיצ'יפקעס בגוונים של ירוק וחומרים טבעיים, כעץ, כותנה, פשתן ונייר.

בפוסט הבאים, אכתוב על מגירות האלכס הקטנות ומה הן מכילות (רמז: המון!), אפתח קופסאות ואצלם לכם תוכנן, אתן טיפים על אחסון יעיל ונוח של מוצרים שונים (כדיו, חותמות וניירות) ועוד. רוצים לדעת משהו ספציפי על חדר היצירה שלי? אל תהססו לכתוב לי.

אהבתם את לוח ההשראה שמופיע כאן בתמונות? אתם יותר ממוזמנים לקרוא על לוח ההשראה הזה בפוסט הזה, בו תיארתי בפירוט על תהליך יצירתו.

עד לפוסט הבא,

שיהיה לכם שבוע נפלא.

רעות

#חדריצירה #אחסון #ארגון #מוצרינייר #חומרייצירה #סדר

222 views

כל התמונות, האיורים, הטקסטים והעיצובים שייכים לרעות דומיניץ ואין לעשות בהם כל שימוש. עיצוב האתר: רעות דומיניץ. כל הזכויות שמורות 2020.