Search
  • רעות דומיניץ

סדרת הפורטרטים- אריאל


כשהקמתי את האתר הזה ב- 2012, ידעתי שאני זקוקה למקום בו אוכל לשתף ולתעד את הפרוייקטים היצירתיים שאני מכינה עבור חברים ובני משפחה. באותו הזמן עוד עבדתי כאוצרת בגלריה לאמנות ולא חשבתי בכלל על לפנות לדרך עצמאית; פשוט נהניתי להכין מתנות לאנשים שאני אוהבת ורציתי להקים בלוג קטן משלי, שיוקדש רק ליצירה. ההתחלה היתה מקרטעת; התמונות לא יצאו יפה (במקרים בהם בכלל טרחתי לצלם), העיצובים היו חובבניים, הגימור לא היה מושלם. אבל לא התייאשתי והמשכתי ליצור. מפרוייקט לפרוייקט השתפרתי, למדתי מה אני אוהבת יותר (ופחות), התחלתי לצלם במצלמה 'אמיתית' (גם אם היתה מצלמת כיס פשוטה) וחזרתי לתוכנות הגרפיות שלמדתי כסטודנטית, כדי לשפר את התוצרים. זו היתה תקופה קסומה, בה התמסרתי לחלוטין לתחביב החדש-ישן שלי (אני בלוגרית מ-2008) ואני מודה על כך שאפשרתי לעצמי לפתח את התחביב הזה, של כתיבה ויצירה באתר משלי ולהתמיד בו.

לאורך השנים, היו תקופות שקצת הזנחתי את הבלוג ולא כתבתי, או שהתחלתי פוסט חדש ולא סיימתי. לא התנצלתי על כך ואני לא רואה טעם לעשות זאת עתה; אחרי הכל, אני כותבת פה בעיקר בשביל עצמי (הבלוג אינו ממומן בשום צורה וכך יהיה תמיד). אמנם התגעגעתי לכתיבה ולתגובות הנפלאות מהקוראות, אבל לא הרגשתי שום השראה לשבת ולערוך פוסט חדש. אני מניחה שלעתים, החיים מושכים אותך לכיוונים שונים וזה רק טבעי, שיהיו תקופות של עשייה ותקופות של רגיעה. היום, אני יכולה לומר שאני מקבלת זאת באהבה.

עם זאת, בשבוע האחרון התחלתי להרגיש איך "הגירוד היצירתי" חוזר אליי; מהר ישבתי והכנתי רשימה של כל הפוסטים החדשים שהייתי רוצה לכתוב בבלוג (וכמובן שסידרתי אותם לפי קטגוריות, כי כזו אני). הגעתי למספר תלת-ספרתי וזה שימח אותי כל-כך, לדעת שיש עוד כל כך מה לכתוב ומה ליצור עבור האתר הזה, שכבר ממזמן הפך ל'פינה האהובה' עליי בבית ;) אז אם אתן עוקבות אחרי הבלוג- תודה שחיכיתן שאחזור ולא התייאשתן! אני שמחה לעדכן אתכן, שפוסטים חדשים מכל הקטגוריות עתידים להעלות במהלך השבועות הקרובים, אז באמת שיש המון למה לחכות.

אחרי הקדמה כזו ארוכה, רציתי לשתף אתכן בדרך האהובה עליי להכין מתנות לאחרונה, לה קראתי "סדרת הפורטרטים" (The Portrait Series). הרעיון הוא פשוט- להשיג (לרוב במרמה) תמונות של הילדים של חברים שלי, לצייר את הפרופיל שלהם על קארדסטוק בהיר ואז לחתוך בסכין את הסילואטות ולהדביק על קארדסטוק כהה יותר.

לעתים אני 'משקיעה' ומוסיפה קישוט מסביב (כמו למשל הזר [wreath], שהוספתי לפרופיל של אריאל), לפעמים אני טורחת וחותכת גם אותיות (זה לוקח נצח ואני מודה, לא תמיד יש לי כוח...) אבל אני תמיד דואגת לשמור על מראה נקי ופשוט, כזה שמבליט את דמות הילד/ה ושם אותה במרכז.

את הפורטרט הדבקתי באמצעות דבק ספריי נטול חומצה (אם טרם השתמשתן בדבק ספריי, אני ממליצה להניחו בחוץ, על משטח ייעודי ולרסס מלמעלה באופן אחיד ממרחק של כ- 20 ס"מ). את העיצוב הנחתי בתוך מסגרת עומק (Shadowbox) פשוטה של איקאה.

מאז הפורטרט הראשון, של אריאל, הכנתי פורטרטים נוספים בסדרה, למספר ילדים של חברים (וגם לבני משפחה). זו הפכה להיות מסורת אצלי- להביא מתנה בעבודת יד בנוסף למתנה הקנויה. אני מודה, מדובר במסורת שאני מקווה שאצליח להתמיד בה לאורך זמן, מכיוון שאני מאוד נהנית ממנה. תמונות של פורטרטים נוספים שהכנתי יעלו כאן ממש בקרוב!

#מגזרותנייר

160 views

כל התמונות, האיורים, הטקסטים והעיצובים שייכים לרעות דומיניץ ואין לעשות בהם כל שימוש. עיצוב האתר: רעות דומיניץ. כל הזכויות שמורות 2020.