Search
  • רעות דומיניץ

איך להכין לוח השראה


רעיונות ללוח השראה (Vision Board או Inspiration Board) ניתן למצוא ברחבי האינטרנט בשפע וגם פינטרסט מוצף בתמונות יפות של לוחות, שנועדו לתת השראה למי שמתבונן בהם. כשהייתי נערה, הייתי מכינה לוחות השראה כאלו מבלי לדעת שאני מכינה 'לוחות השראה'- פשוט הייתי אוספת תמונות, עלים שאספתי ואיורים שאהבתי והייתי נועצת אותם על לוח השעם שלי. 'לוחות ההשראה' הללו היו מתחלפים בלי-סוף, לפי מצב-הרוח שלי באותו היום או השבוע ובהתבוננות אחורה, הם היוו 'עדות' לא-מתווכת לדברים שעניינו אותי באותה העת. מצד אחד, חבל לי שלא צילמתי את לוחות ההשראה הללו, אבל מצד שני, קשה שלא להסתכל על זה בסלחנות- צילום כלל לא עניין אותי באותה העת...

חדר הסטודיו שלי אינו גדול, מה שלא מונע ממני (חלילה!) לנסות ולדחוס בו שיותר דברים. לזכותי ייאמר, שהוא אמנם דחוס אבל מלא בדברים יפים ואסתטיים והם כולם מהווים מקור של השראה עבורי (כל אחד בדרכו). תמיד הייתי קשורה מאוד לדברים שלי וגם בחדר הזה, שהוא החדר האהוב עליי בבית, אני מוצאת את עצמי נקשרת לכל דבר- מקלמר ישן, שמלווה אותי כבר שנים ועד לפסלוני-פורצלן בדמויות חיות-יער, שקיבלתי לאחרונה מסבתא של בעלי. אני לא מתביישת לומר, שאני נותנת לכולם מקום של כבוד ו'לוקחת את הזמן' שלי עד שאני מוצאת לכל פריט את המקום המושלם שלו. כזו אני, תמיד הייתי ותמיד אהיה.

בשנה האחרונה, למדתי על עצמי שאני-

1) לא יכולה לעבוד על שולחנות ריקים (למרות שהם מצטלמים נפלא!)

2) לא יכולה לסבול את המראה של קירות ריקים.

ברחבי הבית, המראה של קירות ריקים אמנם מפריע לי, אבל לא ברמה שזה יכול להוציא אותי מהשלווה. בחדר היצירה שלי, לעומת-זאת, קירות ריקים גורמים לי לדיכאון. אני רואה קיר ריק וכל מה שאני יכולה לחשוב עליו הוא שהוא ריק (אז איך אפשר ליצור ככה, כשהראש מלא במחשבות?). למזלי, חודש אחרי שעברנו לבית משלנו, רוב קירות הסטודיו שלי כבר היו מאובזרים במדפים גדושים בהשראה. הקיר היחידי שנותר ריק היה הקיר שבסמוך לשולחן המחשב שלי. התלבטתי מה לעשות איתו במשך חודשים ארוכים, עד שהשבוע הפסקתי להתלבט והתחלתי לעשות, בלי שום מחשבה מסודרת על העניין או תכנון מוקדם.

אז איך יצרתי את לוח ההשראה שלי?

אספתי מכל המגירות כל מיני חומרי יצירה שאני אוהבת, כאלה שאני חוזרת אליהם שוב ושוב כשאני רוצה ליצור אלבום או כרטיס ברכה. היה לי חשוב לבחור רק בקישוטים שתמיד כיף לי להתבונן בהם, אז בחרתי בדויליס (Doilies), תגיות, חיתוכי קארדסטוק (Cardstock Die Cuts) עם הטבעות של פויל זהב וכסף, איורים של פרחים ועוד.

הוצאתי מתוך המעטפות השקופות שלי (בהן אני מאחסנת כלמיני מזכרות, שאני אוספת ממקומות שבהם הייתי) גלויות שאספתי עם השנים, תמונות של דרור ואיתי, כרטיסי ביקור של מותגי נייר שאני אוהבת, בולים ישנים ומעטפה ששמרתי, עלים שאספתי מהרחוב לא מזמן ועוד.

הוספתי כמה משטחי קנבס, אותם צבעתי בעבר (ז"א, לא במיוחד) בצבעי מים בגוונים של ורוד בהיר וירוק (שני הצבעים האהובים עליי). למעשה, ה'משטחים' הללו שימשו כמעין בסיס, מאוזן יחסית, שאיחד יחד את כל החלקים הקטנים שתליתי מסביבו (ועליו).

הוספתי מגזרות נייר שהכנתי, שאריות (Scraps) של ניירות שהשתמשתי ואהבתי, כרטיסים עם טקסטורות (Journaling Cards), פרחים בסגנון דקופאז', אטבי עץ לקישוט, תמונות ממגזינים, פתקים קטנים עם תזכורות ועוד. את כל החלקים הקטנים הדבקתי באמצעות וואשי טייפ (Washi Tape) צבעוני ואת המשטחים הגדולים הידקתי לקיר באמצעות דבק קירות מיוחד (Glue Pads).

לבסוף, הוספתי לתחתית הקיר (בגובה העיניים) דף עם לו"ז יומי (שלרוב לא משתנה), אותו הדפסתי מתוך הפלנר שלי ועליו כתבתי את הדברים החשובים, שעליי לעשות בכל יום; אני נוהגת להתבונן בו מדי פעם במהלך היום כדי לא לשכוח שום דבר (יש לי זיכרון נוראי, כבר ציינתי?).

בצד השמאלי של הלוח, הדבקתי פתק גדול עם המשפט Everyday Journaling +Documenting, המשפט הכי סתמי ונטול השראה שיש, אבל הוא מהווה עבורי תזכורת פשוטה ולעניין- לא לשכוח לתעד את היום שלי בצורה יצירתית (ג'ונלינג) ותיעודית (כתיבה). כתיבה ויצירה הן שתיים מהדרכים האהובות עליי לתיעוד חיים (Documenting Life) ואני עוסקת בהן (ובמחשבה עליהן...) באופן יומיומי. התזכורת הזו שמה אותי בפרופורציות- שלא משנה איזה יום עבר עליי, המשפחה שלי והדברים שמעניקים לי השראה וגורמים לי לאושר, הם הדברים שחשוב לי לשמור מהיום שלי ואלו הם הדברים שהייתי רוצה לשמר ולתעד. כן, כך קרה, שהמשפט הזה (שכלל לא התכוון להיות משפט השראה) הפך עם הזמן להיות אחד ממקורות ההשראה הגדולים עבורי ואני שמחה שמצאתי לו מקום ראוי על הקיר שלי.

וזהו, לקח לי קצת פחות משעה ולוח ההשראה שלי היה מוכן- בלי שום הכנות מיוחדות (מלבד קניית דבק לקיר). רוצות לדעת איך ליצור לוח השראה שבאמת ייתן לכן השראה? התמקדו בחמשת הפרמטרים הבאים והם יעזרו לכן להכין לוח השראה אישי ומקורי תוך מספר דקות:

האם גם לכן יש לוח השראה?

אתן מוזמנות לשתף (פה בפוסט או בפרטי) בלוחות ההשראה שיצרתן, אשמח לראות!

שלישי שמח, רעות

#לוחהשראה #השראה #תמונות #טקסטורות #משפטיהשראה #פלטתצבעים #צבע #inspirationboard #moodboard #visionboard #inspirationalquotes #פרוייקטים #אהובים

3,070 views

כל התמונות, האיורים, הטקסטים והעיצובים שייכים לרעות דומיניץ ואין לעשות בהם כל שימוש. עיצוב האתר: רעות דומיניץ. כל הזכויות שמורות 2020.