Search
  • רעות דומיניץ

פרוייקט אחד בחודש


תכננתי לכתוב את הפוסט הזה בינואר, אך דחיתי אותו לאפריל, כי רציתי לכתוב מתוך ניסיון ולא מתוך תכנון. ואכן, שלושה חודשים אחר-כך, אני מרגישה, שצברתי מספיק ניסיון בשביל לכתוב לכן על הרעיון שעומד מאחורי "פרוייקט אחד בחודש" ועל הדרכים, שבאמצעותן ניתן להביא את הרעיון אל כדי ביצוע.

"פרוייקט אחד בחודש" הוא לא פחות ולא יותר, מאשר חוזה עם עצמך; אך בניגוד לחוזים מעצבנים (עליהן אתן {לרוב} חייבות לחתום כדי לקבל מה שאתן רוצות), החוזה הזה הוא דווקא כיפי, כזה שהייתן חותמות עליו ללא היסוס, מכיוון שהוא מתמקד בדברים שאתן אוהבות לעשות (או כאלה שהייתן אוהבות לעשות, אם הייתן יודעות איך).

"פרוייקט אחד בחודש", למעשה, מאגד בתוכו את כל החלומות הקטנים והגדולים שלכן- חלום אחד לכל חודש. בניגוד לרשימה אקראית של 'חלומות' (או 'שאיפות'- מה שיותר נוח לכן מבחינת הגדרה), שאין לה התחלה, אמצע או סוף, אין סדר, תכנון או התחייבות, ל"פרוייקט אחד בחודש" יש את כל אלו ואף יותר.

את "פרוייקט אחד בחודש" יצרתי לעצמי, כדי שאוכל להגיע לאותן שאיפות, במקום להשאיר אותן עמוק במגירה. הוא מובנה כך, שאוכל לגשת לכל חלום, קטן כגדול, עם הכלים, המוכנות (הנפשית), היכולת (הפיזית), הזמן והאנרגיה, שדרושים כדי להגשים את החלומות הללו ולהביא אותם אל כדי מציאות.

איך זה בעצם עובד?

כל מה שאתן צריכות הוא עט, מחברת, את הפלנר שלי ופלאפון. זה הכל. נתחיל?

בשלב הראשון, כתבו במחברת באופן אקראי את כל החלומות (או השאיפות) שלכן לשנה הקרובה. אני ממליצה לכתוב אותם בדף שורות, אחד מתחת לשני, בצורה ממוספרת. מספר החלומות שיש לכן איננו משנה בשלב זה, גם לא הסדר, אז תרגישו חופשי לכתוב את כל העולה על רוחכן. קחו חמש דקות מלאות (זה הרבה!) וכתבו הכל. נסו לא להיות שיפוטיות כלפי עצמכן- כל חלום, כל שאיפה, הם לגיטימיים. כן, גם אם זה משהו קטן או פשוט, כמו ללמוד לשרוק או לרכב על אופניים- אם זה חלום שלכן, מקומו במחברת שלכן. כנ"ל לגבי חלומות מורכבים; לפעמים אנחנו לא נותנות לגיטימציה לחלומות, מכיוון שאנחנו חושבות שהם מורכבים מדי לעשייה או קשים מדי להגשמה. אל תוותרו על החלומות האלה- אני מבטיחה לכן, כבר עכשיו, שיש דרך להגשים גם אותם.

עתה, שיש לכן רשימה של חלומות, קחו רגע והתבוננו ברשימה שיצרתן; יש בה חלומות גדולים (ללמוד לנגן, לכתוב ספר) וחלומות קטנים (לסדר את המחסן, להשתלט על הניירת) וסביר להניח, שהחלומות שונים ומגוונים, בדיוק כמוכן, ונלקחים מתחומים שונים בחייכן. את חלקם אתן ממש רוצות כבר להתחיל ואת חלקם אתן רוצות כבר לסיים ובלבכן אתן יודעות, איזו הרגשה מדהימה זו תהיה להגשים את כל החלומות ברשימה. כך, לפחות, אני הרגשתי, כשיצרתי לי את הרשימה שלי:

1. להשתלט על הניירת (כולל תיוק מחדש)

2. לסיים סידור בית- מחסן, מרפסת, חדר ארונות, חדר עבודה.

3. לסדר מסמכים במחשב בתיקיות + לגבות

4. להכין אלבומים- אלבום חתונה + אלבומים לדרור

5. לעצב את החדר של דרור

6. להמיר קלטות וידיאו ישנות לקבצים במחשב + לגבות

7. לכתוב ספר

8. להתמקצע בצילום

9. לעצב את הבית

10. ללמוד עריכת וידיאו ולערוך סרטונים

11. לסרוק תמונות ישנות + גיבוי

12. לכתוב שירים חדשים עם איתי

13. לנסוע לטיול באיטליה עם אמא, לפסטיבל המסכות בוונציה

14. ללמוד מלאכות יד- סריגה, רקמה, אריגה, תפירה.

15. ללמוד לנגן בפסנתר+ ללמוד לקרוא תווים

16. ללמוד צרפתית

17. ללמוד קליגרפיה

18. ללמוד איך שמים אייליינר בצורה מושלמת

19. להכין סרטוני סטופ-מושן (Stopmotion)

20. ליצור גופן (font) משלי

21. לחזור לרקוד בלט

22. ללכת לסדנת אפייה

23. להכין Project Life לפי שבועות

24. ללמוד איטלקית

בשלב השני, נסו לצמצם את הרשימה ל- 12 חלומות, שיהוו בהמשך את 12 הפרוייקטים שלכם לשנה הקרובה. פעולת הסינון הזו היא הכרחית; היא מהווה, מבחינתי, תמונת מציאות; אני יודעת, שגם עם הרצון הכי גדול שיש, עם כמות הזמן ומידת האנרגיה המירביים, עדיין לא אוכל להתחיל יותר מפרוייקט אחד בחודש ועל-כן, המיקוד הזה חשוב בעיניי. הוא מאפשר לי להסתכל על התהליך בצורה מפוכחת, מתוך הבנה של המגבלות שלי ודווקא מהמקום הזה, להתחיל את התהליך בלב נקי. על-כן, לא עוד רשימה ארוכה, שרק מלחיצה אותי; אלא רשימה הגיונית, כזו שאני יכולה להגשים ואף להפיק הנאה מהתהליך.

לאחר פעולת הסינון, הגעתי, כאמור, ל-12 פרוייקטים. כתבתי אותם על דף חדש במחברת שלי:

1. לסיים סידור ותיוק מסמכים

2. לסיים סידור בית- מחסן, מרפסת, חדר ארונות, חדר עבודה

3. לסיים לסדר תמונות ומסמכים במחשב בתיקיות מסודרות + לגבות

4. להכין אלבומים- אלבום חתונה + אלבומים לשנתיים הראשונות של דרור

5. לסרוק תמונות ישנות + גיבוי

6. להמיר קלטות וידיאו ישנות לקבצים במחשב + לגבות

7. לכתוב ספר

8. ללמוד עריכת וידיאו ולערוך סרטונים

9. לנסוע לטיול באיטליה עם אמא, לפסטיבל המסכות בוונציה

10. להכין Project Life לפי שבועות

11. לעצב את החדר של דרור

12. ללמוד לנגן בפסנתר

בשלב השלישי, צוותו כל פרוייקט לזמן בשנה שמתאים לו. למה שלב זה חשוב? ובכן, פרוייקטים רבים יכולים ליפול בגלל תכנון לא-נכון, משמע- שהם תוזמנו למועד שלא מתאים עבורם. על-כן, הבחירה 'מתי' לבצע את הפרוייקט היא לא פחות חשובה מהבחירה 'איזה' פרוייקט לבצע. קחו כמה דקות להחליט וחישבו על השנה הקרובה- מה מועד החופשות העתידיות שלכן? מתי רמות האנרגיה שלכן הן גבוהות? מתי הן נמוכות? (אני, למשל, הכי אנרגטית בחורף ובקיץ משמעותית פחות ועל כן, את רוב הסידורים והארגונים שיבצתי בתחילת השנה).

עתה, צריכה להיות ברשותכן רשימה של פרוייקטים, אשר ממוינים לפי חודשי השנה. הנה הרשימה שלי:

ינואר- לנסוע לאיטליה עם אמא

פברואר- לסדר תמונות ומסמכים במחשב

מרץ- למצוא שיטה חדשה לתיוק ניירת ולסיים תיוק כל המסמכים

אפריל- לסיים לסדר את הבית- חדר ארונות+ חדר עבודה + מרפסת + מחסן

מאי- להתחיל לכתוב ספר

יוני- להכין Project Life לפי שבועות

יולי- לסרוק תמונות ישנות+ לגבות

אוגוסט- לעצב את החדר של דרור

ספטמבר- לעצב אלבומים: אלבום חתונה, אלבום לשנה הראשונה של דרור

אוקטובר- להמיר קלטות וידיאו ישנות + לגבות

נובמבר- לערוך סרטונים

דצמבר- להתחיל ללמוד לנגן בפסנתר

מה קורה עם החלומות, שלא הוכנסו לרשימה? אל דאגה, לא שכחתי מהם. אני רושמת אותם בדף נפרד:

1. להתמקצע בצילום *

2. לעצב את הבית *

3. לכתוב שירים עם איתי *

4. ללמוד מלאכות יד

5. ללמוד צרפתית

6. ללמוד קליגרפיה *

7. ללמוד איך שמים אייליינר *

8. להכין סרטוני סטופ-מושן *

9. ליצור גופן (font) משלי *

10. לחזור לרקוד בלט

11. ללכת לסדנת אפייה *

12. ללמוד איטלקית

עתה, אני עוברת על הרשימה הזו בפעם האחרונה ומסמנת בכוכבית את החלומות, שלדעתי אוכל להגשים השנה, גם מבלי שיופיעו ברשימה שלי. לרוב מדובר במשימות קטנות ונקודתיות; 'איך לשים אייליינר?' אני לא חייבת לחכות לשנה הבאה בשביל זה, אני יכולה להקדיש 10 דקות בכל יום שבת בשביל לתרגל. 'לעצב את הבית'- אני יכולה לקנות ואזה יפה מדי פעם. 'לכתוב שירים חדשים עם איתי'? אולי זה יקרה בין שיעורי הפסנתר; 'ללכת לסדנה?' יחי הספונטניות! סימון הכוכבית, אם כך, נועד כדי להזכיר לי, שיש חלומות, שניתן להגשימם השנה ללא צורך בתכנון מוקדם; אם הם יצאו לפועל השנה- הרווחתי, אך אם לא- לא נורא, הרי הם כלל לא מופיעים ברשימה שלי ל- 2016... :)

בשלב הרביעי, אני לוקחת את הפלנר שלי. להזכירכן, הוא חינמי לחלוטין ועומד לרשות קוראות הבלוג עם ההרשמה (לפרטים צרו קשר במייל). הפלנר, כאמור, מחולק לתכנון יומי, שבועי, חודשי ושנתי.

אני עוברת ישירות לקטגוריית "תכנון חודשי", שם יש התייחסות ספציפית לפרוייקטים החודשיים שלי:

"תכנון פרוייקטים חודשי" נועד לסייע לי ברגע שיש ברשותי את רשימת הפרוייקטים הערוכה (הסופית). בכל דף, יש חלוקה ל- 4 פרוייקטים ברבעון (אחד לכל חודש), כך, שעליי להדפיס 3 עמודים כאלו בשביל לכסות 12 פרוייקטים ל-12 חודשים. בכל פרוייקט, עליי להזין את תאריך ההתחלה ואת תאריך הסיום המשוערים של כל פרוייקט. מדוע זה חשוב? אם לא נקבע לנו יעדים ברורים, יהיה מאוד קשה להגשימם. כתבתי על כך בהרחבה בפוסט על "איך להשלים משימות"- אני ממליצה לכן לקרוא את הפוסט טרם הכתיבה בפלנר, מכיוון שהוא יכול לחדד לכן כמה נקודות ביחס לאופן, שבו מומלץ להגדיר את המשימה שלפניכן.

את תאריך ההתחלה של כל פרוייקט, אני ממליצה לקבוע ל-1 לכל חודש. תחילת חודש מביאה עמה, לרוב, אנרגיה מחודשת ואנחנו ניעזר באנרגיה הזו, כדי לקבוע יעדים ברורים לגבי הפרוייקט שלפנינו.

את תאריך הסיום המשוער (כמה זמן אני מאמינה שייקח לי להשלים את הפרוייקט כולו), עליי לקבוע לאחר שבחנתי את הפרמטרים הבאים-

א. מהו היקף הפרוייקט?

ב. מה עליי לעשות בתוך הפרוייקט? (משימות ותת-משימות)

ג. כמה זמן יש ברשותי להקדיש לפרוייקט זה בכל יום / שבוע?

ד. מהי מידת המוטיבציה שלי לסיים את הפרוייקט?

הקדישו מספר רגעים כדי לחשוב, כמה זמן אתן משערות שייקח לכן להגשים כל פרוייקט.

הפרוייקט יכול לקחת שבוע, חודש או שנה- תלוי בכן ובמשאבים שיש לכן לטובת העניין; ללמוד לנגן בפסנתר לא לוקח חודש ימים, גם לא שנה. על-כן, "פרוייקט אחד בחודש" לא מתייחס לסיום הפרוייקט אלא לתחילתו; בכל חודש, עליכן להתחיל פרוייקט חדש, גם אם הפרוייקט הקודם טרם הסתיים. נשמע קשה? רגע, לא להתייאש, זה אפשרי. איך?

כפי שכתבתי בעבר, הדרך שלי להשלים פרוייקטים היא על ידי עשייה קבועה של שני דברים-

א. כתיבה מפורטת (בפורמט של משימות ותת-משימות)

ב. הזנת תזכורות בפלאפון (עם התראה כפולה).

מטרת-העל שלי היא אחת- להיות פרודוקטיבית ולהספיק כמה שיותר. כל מה שאני עושה נועד כדי להגשים מטרה זו וגם כאן, אני ניגשת לכל פרוייקט חודשי עם המטרה הזו בתודעתי ונעזרת בשני האמצעים הללו כדי להגשימה.

כתיבה

נחזור לפלנר וננסה עתה למלא אותו:

תאריך התחלה >> ה-1 לחודש X.

תאריך סיום משוער >> כעבור שבוע, חודש, שנה- בהתאם לפרוייקט.

עדיפות >> עדיפות במקרה הזה היא אינה הדחיפות של הפרוייקט אלא מידת המוטיבציה שלי ביחס לפרוייקט הספציפי. מדוע "מוטיבציה" ולא "דחיפות", אתן שואלות? ובכן, בניגוד למשימות או מטלות, אשר אותן עלינו לסיים, כאן מדובר בפרוייקטים שאנחנו רוצות לעשות, חלומות שאנחנו רוצות להגשים, לא מתוך תחושת חובה אלא מתוך רצון ממשי. נכון, אל פרוייקטים שונים תגיעו עם רמות מוטיבציה שונות (אין מה לעשות- ללמוד לנגן מרגש יותר מלתייק מסמכים) ועל-כן, הרעיון הוא לא לסנן פרוייקטים לפי סדר עדיפויות (משמע, לעשות קודם את הפרוייקט הכי גדול ומרגש שיש לכן ברשימה), אלא למצוא מקום וזמן לכלל הפרוייקטים, המרגשים יותר והמרגשים פחות. כשאני ממלאת את סעיף "עדיפות" במחשבה על מידת המוטיבציה, אני קודם כל חושבת על הקשיים העתידיים שצפויים להופיע עם תחילת הפרוייקט (או טרם התחלתו), לא מתוך ניסיון להכשיל את עצמי אלא מתוך רצון להיות מוכנה. כשאני יודעת מהם הקשיים, אני יכולה להקדיש זמן כדי להיערך אליהם וזו הדרך להתגבר עליהם ולהגשים את אותם חלומות, קשים ככל שיהיו. ארחיב על כך בהמשך.

הפרוייקט >> כתבו את הפרוייקט החודשי שלכן, אותו חלום קטן או גדול שאתן רוצות להגשים ודאגו להקפיד על נוסח ברור ומפורט ככל שניתן. אם במחברת ציינתן בראשי פרקים שאחד החלומות הוא, למשל, "ללמוד שפה חדשה", בפלנר עליכן לפרט- למשל, "ללמוד צרפתית- כתיבה, דיבור וקריאה".

מה עליי לעשות כדי להשלים פרוייקט זה? >> רשמו לפחות 2-3 משימות, הכרוכות בהשלמת הפרוייקט החודשי. לדוגמה: בפרוייקט "סידור, מיון, מחיקה וגיבוי מסמכים במחשב" כתבתי:

- לארגן תיקיות לפני שבועות, חודשים ושנים

- בתוך כל שבוע, לארגן תיקיות לפני נושאים

- לעבור על תיקיות ישנות ולהעביר את כל הקבצים לתיקיית מיון אחת

- קבצים חדשים שנוצרים- ליצור אותם ישירות בתיקיות החדשות

- למחוק כפילויות

תת-משימות, הערות וכו' >> כאן עליי לפרק את המשימות לתת-משימות, מפורטות ככל שניתן, כך שלכל תת-משימה אוכל ליצור, בהמשך, מסגרת זמן משלה. בפרוייקט סידור מסמכים במחשב, תת- המשימות היו:

- לחפש מסמכים לפי שם קובץ (איתור כפילויות + מיון)

- לחפש מסמכים לפי זמן היווצרותם (איתור כפילויות + מיון)

- לערוך מיד תמונות חשובות ולמקם במקום המתאים

- להגדיר מיד תיוגים לתמונות חשובות

- למחוק טיוטות

- למחוק קבצים פשוטים

- למיין דיסק-און-קי באותה השיטה

- למיין כונני גיבוי באותה השיטה

- למחוק כונן גיבוי גדול (שולחני) ולשמור מחדש בשיטה החדשה

- להעביר ממחשבים אחרים תמונות ומסמכים חסרים

יצירת תזכורות

ברגע שסיימתן להגדיר את הפרוייקטים שלכן על ידי משימות ותת-משימות, גשו אל "התכנון השנתי" בפלנר ומלאו את שני דפי "מעקב מטרות" במלואם:

בדף "מעקב מטרות" הראשון (בתמונה למעלה), ישנו מקום למטרות של חודשי ינואר עד מרץ, אפריל עד יוני ויולי עד ספטמבר. בדף "מעקב מטרות" השני (בתמונה למטה), ישנו מקום ייעודי למטרות לחודשי אוקטובר עד דצמבר*** ועוד שני לוחות- לוח "מעקב מטרות עד ליום ההולדת" ולוח "מעקב מטרות עד לסוף השנה". למה החלוקה הזו חשובה? לי, אישית, תמיד היתה רשימה של "30 דברים לעשות לפני גיל 30" ורשימה של "10 דברים לעשות לפני שהשנה נגמרת"; אני לא רוצה לספר לכן כמה סופי-שנה וכמה ימי-הולדת עברתי, מבלי לסיים את הסעיפים ברשימות הללו... במיוחד בשביל שהרשימות לא יישארו בגדר 'רשימות' בלבד, יצרתי לוחות מעקב, לשני המועדים הללו. הם אינם קשורים לרשימת "12 הפרוייקטים" שקבעתן בהתחלה, אלא תוספת בלבד. דפי המעקב יאפשרו לנו ליצור לוחות זמנים ולהיות במעקב אחריהם.

איך למלא את דפי המעקב?

א. כתבו מימין לספרה המתאימה (1,2,3,4) את שם הפרוייקט בקצרה ('מיון תיקיות במחשב'), לפי הרשימה שכתבתן במחברת שלכן (רשימת הפרוייקטים לפי חודשים).

ב. כתבו משמאל לספרה המתאימה את התאריכים של התזכורות שאתן עתידות ליצור והוסיפו מילה או שתיים אודות התזכורת, שמתוכננת לתאריך זה. (1.2, 'יצירת תיקיות', 4.2 'תיקיות נושאים', 7.2 'תיקיית מיון אחת', 10.2 'מסמכים לפי קובץ', 12.2 'מסמכים לפי זמן' וכו'). הקדישו דקה או שתיים לברר עם עצמכן כמה זמן עליכן להקציב לכל משימה ותת-משימה, שקבעתן עבור הפרוייקט הספציפי של אותו החודש. עתה, התבוננו בלוח המלא ובחנו עם עצמכן האם המועדים שקבעתן הם ריאליים (משמע, שניתן להגשים את הפרוייקט בפרקי הזמן, שנקבעו עבור כל משימה ותת-משימה שבתוכו) או שמא המועדים צפופים מדי ועלולים להוביל אתכן למצב בו, אתן לא מספיקות לבצע את המשימות בזמן.

אל תדלגו על שלב זה, שכן הוא הכרחי להשלמת הפרוייקט בזמן. ללא הקצבת זמן, חלום יישאר בגדר חלום.

ג. בלוחות המיוחדים ('עד ליום ההולדת' ו'עד לסוף השנה'), כתבו מימין לספרה המתאימה את הדבר שהייתן רוצות לעשות ('לשיר קריוקי עם חברות', 'לעשות קאמפינג' וכו') ומשמאל לספרה המתאימה את התאריך והתזכורת המיועדת לו (2.1- להשיג אוהל לקאמפינג, 3.1- להזמין חברים, 5.1- לקבוע תאריך 7.1- לבחור מקום, 9.1-לקבוע מה כל אחד מביא 12.1- לארגן ציוד וכו'.)

איך ליצור תזכורות בפלאפון?

בפוסט שכתבתי על איך להשתלט על הניירת, הסברתי בהרחבה על האופן, שבו אני נעזרת בפלאפון על מנת ליצור תזכורות למטלות היומיומיות שלי. תזכורות אלו הן המפתח להשלמת המטלות במהירות וביעילות. ובכן, 'סוס מנצח לא מחליפים' ועל-כן, גם כאן (על-אף שמדובר בחלומות, שאני רוצה להגשים ולא במטלות, שעליי להשלים) אני נעזרת בתזכורות על-מנת להתחיל ולסיים את הפרוייקטים שלי.

כיצד?

דבר ראשון, אני מניחה מולי את דף מעקב המטרות, אשר מכיל 6 לוחות, אותם מילאתי בתאריכים ובכותרות. שנית, אני מניחה מולי את תכנון הפרוייקטים החודשי שלי, אשר מכיל 3 עמודים, אותם מילאתי במשימות ותתי-משימות. עתה, אני לוקחת את מכשיר הפלאפון שברשותי ונכנסת ליומן שלי. אני יוצרת אירוע חדש באופן הבא-

- אני קובעת את התאריך, כפי שמופיע בדף המעקב שיצרתי.

- אני מזינה בקצרה את נושא האירוע ('להשיג אוהל', 'להכין רשימת מוזמנים', 'לבחור מקום' וכו').

- אני קובעת את השעה, שבה אני מתכננת לבצע משימה\ תת-משימה זו; השעה צריכה להיקבע על ידי סדר היום שלכן ומתוך ידיעה מתי הוא הזמן האידיאלי לביצוע כל משימה (כתבתי בעבר על כך, שלכל משימה יש זמן אידיאלי ביום ועליכן לזהות אותו כדי שתוכלו לקבוע את מועד ההתראה המתאים ביותר)

- אני קובעת את משך המשימה המשוער (חצי שעה, שעה וכו', בהתאם למשימה)

- אני בוחרת את מועדי ההתראה- המועד הראשון מהווה "הכנה" לכך, שבעוד X דקות, יהיה עליי לעזוב את מה שאני עושה באותו הרגע ולגשת לבצע את המשימה שקבעתי. המועד השני מהווה פקודה, לקום ולבצע! ברוב המקרים, אני קובעת הפרש בין 5-15 דקות בין המועדים אך יש מקרים, בהם אזדקק למרווח גדול יותר-

א. המשימה היא מורכבת ואני צריכה להיערך אליה מראש (לארגן חומרים, למשל)

ב. אני לא בטוחה היכן אהיה כשהתזכורת תתריע בפניי, שעליי לבצע את המשימה. על-כן, אני זקוקה להתראה מוקדמת, כדי שאהיה זמינה לביצוע המשימה.

הקשר בין כתיבה ויצירת תזכורות להגשמת חלומות

עד כה, הסברתי לכן כיצד אני מגדירה את המשימות ותת-המשימות, שקיימות בכל פרוייקט חודשי (חלום\שאיפה), כיצד אני קובעת להן זמן ביום שלי וכיצד אני יוצרת תזכורות (בצורת התראות כפולות) לביצוע אותן משימות.

ייתכן שאתן מעט סקפטיות ולא ברור לכן עדיין, מה הקשר בין כתיבה ויצירת תזכורות להגשמת חלומות? אני לא רוצה להשאיר אתכן עם סימני שאלה ולכן, החלטתי להדגים לכן כיצד הצלחתי, בשיטה הזו, להגשים את כל ארבעת החלומות, שקבעתי לארבעת החודשים הראשונים של 2016. על-כן, החל מחודש זה, אדגים כיצד אני מיישמת את "פרוייקט אחד בחודש" בחיים שלי. תוכלו למצוא את כל הפוסטים הרלוונטיים תחת "פרוייקטים" >> "פרוייקט אחד בחודש" או ישירות בקישור זה.

החלומות שלי (לחודשים שחלפו) היו:

ינואר- לנסוע לחופשה עם אמא

פברואר- לסיים לסדר תמונות ומסמכים במחשב

מרץ- למצוא שיטה חדשה לתיוק ניירת ולסיים תיוק כל המסמכים

אפריל- לסיים לסדר את הבית- חדר ארונות+ חדר עבודה + מרפסת + מחסן

אז נכון, החלומות שלי אולי ירגישו כמו 'משימות' למישהו אחר, אבל מי שמכיר אותי היטב יודע, שאני מרגישה רגועה, נינוחה ומאושרת, כאשר אני פרודוקטיבית ומסיימת פרוייקטים, הרבה יותר ממה שאי -פעם אהיה, בחופשת בטן-גב בתאילנד. עם-זאת, אני מבינה את הצורך לראות כיצד "חלומות אמיתיים" מתממשים, ועל-כן, אשמח להציג בפניכן כיצד אני מגשימה גם חלומות כאלו. עד אז, אני מקווה שבעקבות קריאת הפוסט, יש בכן את הרצון לקחת מחברת ועט, לשבת כמה דקות ולהתחיל לכתוב את כל החלומות שלכן, קטנים כגדולים. הפינה הקטנה הזו בבלוג שלי, כך אני מקווה, תוכל לעזור לך להפוך את כל החלומות הללו למציאות.

פרוייקט שמח!

רעות

הערות:

** גם לחלומות, שלא נכנסו לרשימה של 2016, יש מקום- בפלנר שלי, הגדרתי מקום לארבעה פרוייקטים (במקום שלוש) למשך תקופה של שלושה חודשים; כך, למעשה, לכל רבעון ניתן להוסיף חלום אחד- להתחיל פרוייקט רביעי, נקודתי יותר ולהקציב לו משימות, תת-משימות, לו"ז ותזכורות, כשם שנעשה ביתר הפרוייקטים.

*** חלה טעות בפלנר וחלוקת החודשים שמופיעה בעמודים אלו איננה מדויקת. על-כן, הרבעון הראשון של השנה מתייחס לחודשים ינואר עד מרץ, הרבעון השני מתייחס לחודשים אפריל עד יוני, הרבעון השלישי מתייחס לחודשים יולי עד ספטמבר והרבעון האחרון מתייחס לחודשים אוקטובר עד דצמבר. עמכן הסליחה.

#פרוייקטאחדבחודש #פרודוקטיביות #חלומות #חייםפרודוקטיביים #אהובים #top2

280 views

כל התמונות, האיורים, הטקסטים והעיצובים שייכים לרעות דומיניץ ואין לעשות בהם כל שימוש. עיצוב האתר: רעות דומיניץ. כל הזכויות שמורות 2020.