Search
  • רעות דומיניץ

איך לסדר חותמות אקריליות


אני עדיין זוכרת את היום ההוא, באוקטובר 2012, באחד מביקוריי הראשונים בחנות היצירה של דפי, מסטיקים, כשראיתי על המדף חותמת שקופה, ניגשתי אליה, חסרת-בטחון מעט, ושאלתי- "דפי, מה זה?" :) ארבע שנים מאוחר יותר ואוסף החותמות שלי מכיל יותר מ-500 חותמות (מודה, הפסקתי לספור אחרי 500)- מה שאומר, שהן תופסות המון המון מקום במגירות שלי.

לא עוד!

השבוע לא הצלחתי להירדם, אז החלטתי לעשות קצת סדר בחדר שלי וסופסוף לחנוך כמה ממוצרי האחסון החדשים שרכשתי לאחרונה. אחד מהם הוא כיסי אחסון לתבניות חיתוך וחותמות (Stamp and Die Storage Pockets) של Avery Elle, שרכשתי ממש לפני כמה שבועות וחיכיתי להזדמנות המתאימה (ז"א, לרגע של שקט מהטירוף הכללי של היומיום) כדי שאוכל להקדיש את הזמן לסדר את החותמות בתוך הכיסים שקניתי. ובכן, בשתיים בלילה באמת היה לי שקט... רק לא ידעתי שהתהליך ייקח לי כמה שעות... :)

עד עכשיו, כל החותמות האקריליות שלי היו מאוחסנות בשקיות המקוריות שלהן, כי היה חשוב לי לדעת את שם החברה ושם החותמת, לטובת קוראות הבלוג, שמדי פעם שאלו אותי לגבי חותמות מסוימות ומאיפה רכשתי אותן. זה אכן היה יעיל, אבל תפס המון מקום (וכל קראפטרית יודעת, שמקום פנוי בפינת יצירה תמיד צריך). על-כן, החלטתי להעביר את כל החותמות לכיסים- פעולה פשוטה יחסית, שאורכת כמה דקות לכל סט (תלוי כמה חותמות יש בסט ומהי איכות החותמות).

התחלתי בחיתוך שקף בגודל המתאים- רוחב: 13.8 ס"מ, אורך: 18.6 ס"מ (מעט קטן יותר מגודל הכיס עצמו, שהוא ברוחב 14 ס"מ ובאורך של כמעט 19 ס"מ.) אח"כ הוצאתי כל חותמת מהעטיפה שלה ומהשקפים שמגינים עליה (2 במספר, אחד לכל צד). אז מיקמתי את החותמת במקום המתאים והצמדתי אותה אל השקף שחתכתי (יש להצמיד אל החלק 'החלק' של השקף ולא אל החלק עם הטקסטורה). כך עשיתי עד שהשקף היה מלא בחותמות. השתדלתי לסדר את החותמות בצורה חכמה, כך שאני מנצלת באופן מירבי את השקף. חותמות קטנות, למשל, מיקמתי ברווחים בין החותמות הגדולות, ובתוך חותמות-מסגרת (שהחלק הפנימי שלהן חלול), הכנסתי חותמות קטנות יותר וכך חסכתי מקום. כפי שאתן יכולות לראות, לא-מעט חותמות הצלחתי לסדר בכל שקף- זה, כמובן, תלוי בגודל החותמות עצמן. ברגע, שהשקף היה מלא, הכנסתי אותו אל תוך הכיס וזהו! כך עשיתי בכל הסטים שלי, עד שכל החותמות היו מאורגנות בכיסים השקופים הללו. גם את חותמות הקלינג שלי אחסנתי באותו האופן:

כשאחסנתי את חותמות הקלינג בצורה צפופה יותר, החותמות לא היו צמודות לשקף מספיק כדי להיות שטוחות לחלוטין ועל-כן, נוצרו קימורים קטנים, שיצרו נפח ולמעשה לא אפשרו לי להכניס את השקף אל תוך הכיס. על-כן, החלטתי לרווח מעט את החותמות וכך לאפשר להן להיות שטוחות לחלוטין. זה עבד :)

ניתן לשדרג את אחסון החותמות בכיסים על-ידי-

- הוספה של דף מדפסת (או דף קראפט, מה שיותר נגיש לכן) אל החלק האחורי של השקף. כך ניתן לראות טוב יותר את החותמות שבתוך הכיס. אישית, אני לא מרגישה צורך בהוספה הזו, מכיוון שאני כבר זוכרת איך כל חותמת נראית ועם הזמן, ככל שאשתמש בחותמות במיקום החדש שלהן, כבר אדע לאיזה שקף כל חותמת מוצמדת. דוגמה לשקף עם קאבר חיצוני ניתן לראות אצל קיילי, חברתי היקרה.

- הוספה של מדבקה לבנה על הכיס, בה מפורט שם החברה, שם החותמת ופרטים נוספים. ניתן לכתוב בכתב יד (במידה וכתב היד שלכן קטן יחסית), להדפיס על נייר מדבקות או להשתמש במכשיר להכנת מדבקות- מה שיש לכן בהישג יד יעבוד. אישית, תהליך הלייבל (קטלוג חותמות) מהווה עבורי השקעה, שבשלב זה של חיי אני לא רואה כמשתלם במיוחד, אז אני מוותרת על הרעיון כרגע. דוגמה לקטלוג חותמות ניתן למצוא אצל ג'ניפר מקגוויר.

- ניתן לסגור את הכיסים- על-ידי הצמדה של הלשונית אל החלק האחורי של הכיס. זה בהחלט חוסך במקום (בעיקר בקופסאות שהגובה שלהן הוא מצומצם וכל ס"מ חשוב). אישית, לי זה יותר קל להשאיר את הכיסים פתוחים- חוסך המון זמן...

יתרונות לאחסון חותמות בכיסי אחסון-

- החותמות כולן בגודל אחיד- לאנשים עם OCD, או לכאלה שאחדות חשובה להם, זה הפתרון המושלם.

- הכל נגיש ובמקום אחד- לא צריך לחפש במגירות שונות ולעבור על כל הסטים, כדי למצוא חותמת אחת קטנה.

- חוסך זמן- ניתן לדפדף במהירות בין החותמות ולמצוא בקלות יותר את מה שמחפשים.

- חוסך מקום- בדרך הזו, התפנו לי 3 מגירות בשידת האלכס שלי! זה המון...

- משמח לבב אנוש- כן, כן, מה שאתן קוראות. אני אוהבת כשהכל מסודר ומאוחסן בצורה יעילה. זה נעים להשתמש (וגם להתבונן לפעמים) בקופסה מסודרת- לי, אישית, זה עושה שמח בלב. זהו, אמרתי את זה! :)

מה איתכן? איך אתן מאחסנות את החותמות שלכן?

אתן מוזמנות לשתף אותי פה בתגובות ובמייל.

שלישי שמח,

רעות

* הקופסה ממקס סטוק, 3 קופסאות בעשרה ש"ח או אחת בארבעה ש"ח. שימושי וזול. ממליצה!

#אחסון #סדר #חותמות #חדריצירה #יצירה #פרודוקטיביות

123 views

כל התמונות, האיורים, הטקסטים והעיצובים שייכים לרעות דומיניץ ואין לעשות בהם כל שימוש. עיצוב האתר: רעות דומיניץ. כל הזכויות שמורות 2020.