Search
  • רעות דומיניץ

צבעי מים למתחילים- חומרים


לכל יוצר יש את הטכניקה שלו- תחום אחד שהוא נמשך אליו תמיד, ללא יוצא מן הכלל, ויודע לעשות אותו טוב. אצלי הטכניקה האהובה, אשר אליה אני תמיד חוזרת, היא צביעה בצבעי מים (Watercolors).

צבעי מים הם כלי נהדר לשדרג רישומים עדינים בעפרון; מספיקה רק נגיעה קטנה בצבע עם המכחול וערבובו עם מעט מאוד מים, ובין רגע יש לכם טקסטורה נהדרת וגוון שקשה להתחקות אחריו.

למעשה, זה מה שכה יפה בעבודה עם צבעי מים- הרגעיות של החוויה. לעולם לא נוכל לערבב מים עם פיגמנט (צבע) באותו האופן בדיוק. תמיד יהיו נימים קטנים של שוני והגוון יראה מעט אחרת. בעיניי זהו סוד הקסם הטמון בצבעי המים. דבר נוסף שנפלא בצבעי מים, הוא היכולת לבנות את הצבע בהדרגה, עד שנוצרת לו טקסטורה, וזאת על-ידי הוספה של עוד שכבה ועוד שכבה, אשר מתמזגת באופן ייחודי לשכבה הקודמת.

הרבה אנשים מפחדים להתנסות בצביעה עם צבעי מים וזה באמת חבל. זו הטכניקה (אחת היחידות) באמנות, שממש בלתי-אפשרי לטעות בה. לא משנה מה תעשו- גם אם תשימו יותר מדי מים או פחות מדי צבע, זה תמיד איכשהו ייראה מתוכנן ומחושב ויותר מזה- די מושלם. תאמינו לי.

אז במיוחד בשביל כאלה שרוצים להתחיל ולא יודעים איך, הכנתי לכם סדרת פוסטים מיוחדת, שנועדה ללמד אתכם את העקרונות הבסיסיים בצבעי מים ולהדריך אתכם בדרככם עד ליצירה המושלמת. אל תדאגו, זה לא ייקח הרבה זמן- עוד כמה רגעים ואתם שם.

לפני שמתחילים, חשוב שיהיו לנו את החומרים המתאימים ליצירה בצבעי מים. לא מדובר בהמון חומרים, אבל חשוב לבחור במוצרים איכותיים, כאלה שישמשו אתכם שנים ולא ייהרסו או ייתייבשו אחרי שימוש או שניים. אז נתחיל?

פלטת צבעים- פלטת צבעים מובנית היא אופציה מצוינת עבור מתחילים, כי היא מאפשרת מגוון של צבעים בכמות קטנה (half pan) שהיא בהחלט מספקת בשביל ההתחלה. למתקדמים, הייתי ממליצה ללכת על טיובות (שפופרות). מבחינת מותגים, אני אישית אוהבת את טלנס (Royal Talens) וסדרת ואן-גוך (Van Gogh) שלהם מעולה (בעיניי) בכל צורה או גודל. ניתן להזמין פלטת צבעים למתחילים פה ו-פה.

מברשות- חשוב שיהיה לכם מגוון של מברשות בגדלים שונים ובעובי שונה, אבל אין לי המלצה אחת גורפת. יש לי מברשות מחברות שונות, חלקן לא מוכרות כלל וחלקן מברשות של מותגים. בכולן אני משתמשת בצורה כזו או אחרת. את כולן קניתי ב'ארטא', כי אני מאלה שחייבים למשש ולחוש כל סיב במברשת לפני שאני קונה אותה. אתם יכולים לוותר על השטות הזו ולרכוש אונליין. יותר זול- זה בטוח יהיה.

קערה עם מים- ואם אפשר שזו תהיה קערה וינטאג'ית בת ארבעים שנה, אז למה לא? :)

נייר סופג- אני משתמשת בנייר כדי לספוח מעט את המים מעל קצה המברשת שלי ובכך למנוע 'זריקת' מים חזקה מדי על הדף שלי.

ניירות לצביעה בצבעי מים (Paper Pad) בכבישה קרה- יש לי כמה סוגי ניירות מכמה מותגים ואין לי נאמנות לאף אחד מהם, כי כולם מצוינים, בעיני, באותה המידה. כרגע אני משתמשת בניירות של סטראט'מור (Strathmore) והם מעולים. חשוב לבחור בניירות ייעודים לצבעי מים, כאלה שיהיו עבים מספיק ובעלי יכולת ספיגה טובה, אחרת הנייר ייהרס ויתעוות במהירות. אל תשכחו שאחרי הכל, מדובר במים, וחשוב להשתמש בנייר שיכול "להכיל" אותו.

פלטה מפורצלן לערבוב צבעים- קניתי אותה כאן ואני פשוט מאוהבת בה! היא נועדה לערבב צבע שמגיע בטיובות, ואני משתמשת בה לערבוב צבעי הגואש שלי (שהם, כאמור, הגרסה הפיגמנטית של צבעי מים). לאחרונה, התחלתי להשתמש בה כדי לערבב גם צבעי מים. הגודל הקומפקטי מושלם בשבילי, הפורצלן עצמו איכותי ועמיד, והעובדה שניתן להשתמש בהו במדיומים שונים (למשל צבעי מים, צבעי אקריליק, צבעי שמן וצבעי גואש), עושה חשק לשלוף אותה מהמגירה ולהתחיל לערבב.

עד כאן לפוסט הראשון בסדרה.

רוצים לדעת איך לצבוע בצבעי מים? בפוסטים הבאים מחכות לכם הדגמות, טיפים שימושיים והרבה כיף טהור.

אל תפספסו,

רעות

#watercolor #watercolorpainting #painting #palette #strathmore #watercolortubes #tubes #brushes #watercolorbrushes #create #גואשוצבעימים #צבעימים #halfpans #pans #paper

1,714 views

כל התמונות, האיורים, הטקסטים והעיצובים שייכים לרעות דומיניץ ואין לעשות בהם כל שימוש. עיצוב האתר: רעות דומיניץ. כל הזכויות שמורות 2020.